Jdi na obsah Jdi na menu

Hafla 2010

Hafla show 2010

 

Již potřetí provoněl orient v Kulturním domě v Kamenici, který se v sobotním odpoledni proměnil téměř k nepoznání. Hannah společně se svýmy žačkami vyzdobila sál v duchu orientu. Putovná čajovna s arabskými zákusky atmosféru ještě doladila. Hlavním programem však bylo taneční vystoupení studia Hannah a několika hostů.
 

Do tanečního programu nás vtáhl téměř pohádkový úvod. Sálem se rozezněla stejná melodie, jako ve filmu Avatar. Pohádkové bytosti, přízemní mlha a tanečnice s křídly naladili tu správnou atmosféru.

 

avatar.jpg

 

Večerem nás prováděla, stejně jako loni, moderátorka Markéta Mayerová.

 

uvod.jpg

 

 

Po mystickém úvodu publikum roztleskalo živelné Tabla Solo tanečnice Hannah, kterému nechyběla energie a vtip.

 

dsc_1846.jpg

 

 

Bollywoodské story předvedli tanečnice studia Habiba a tanečníci StuChrum. Zatímco ženy tančí s ladnými klacíky, muži přispěchají s klacky z místního lesa. Tanečníci si tlučou na hruď a zesměšňují ženské pohyby. Nakonec však tanec nezvládají a rádi se opřou o své hole. To by ale nebyly ženy, aby je svým půvabem nedonutily, být znovu pořádnými chlapy a tanečníky.


stuchrum.jpg

 

Publikum rozněžnily nejmenší tanečnice. Hannah s holčičkami si připravily tanec na motivy filmu Hannah Montana. Příběh zpěvačky pocházíjící z vesnice inspiroval malé tanečnice natolik, že si nasadily klouky a zazářily v countryovém tanci.

 

 

dsc_1880.jpg

 

Tři různé taneční role vytřídala v Orient Fantasy Fusion tanečnice Atiya. Choreografiím vždy dodá jiskru svými osobitými výrazy a komunikací s publikem.

 

atiya.jpg

 

Skupina Hannah přenesla z pódia do sálu energii prostřednictvím živočišného turecko-cikánského tance. Rytmus si udávaly tamburýnkami.

 

dsc_1939.jpg

 

Hawaiskou show předvedly tanečnice z Kolína. Skupina AX je u diváků velmi oblíbeným hostem tanečních večírků Hafla. Letos nám nastínily, co se děje, když se zpozdí let na Hawai.


hawai.jpg

 

„Slečinky s puntíky“ byl nazvaný v programu osmý taneček, který zatančila Helenka a Julinka Nováčkovy.

 

Z moderního tance byli diváci přeneseni do minulého století prostřednictvím stepu. Perfektní stepařskou show předvedlo studio Sunny Tap.

 

step.jpg


 

Po loňském úspěchu se diváci i letos mohli vrátit zpět díky tzv. Retro bloku, který všem připomněl choreografie studia Hannah z roku 2009. Mozartovské hedvábné vějíře, tradiční nubijský tanec, roztomilý kankán v pojetí těch nejmenších a mnoho dalšího nutilo všechny trochu zavzpomínat.


dsc_2040.jpg

 

Po přestávce získal zpátky diváckou pozornost taneční i herecký výkon skupiny Hannah, která se inspirovala muzikál „Vlasy“.

 

 

dsc_2104.jpg

 

Akrobatickou show nám předvedla skupina Chůdadlo. Ne jednomu divákovi se tajil dech.

 

 

balanc.jpg

 

Skupina Mavi Boncuk vnesla do večera trochu klasiky. Resham Firiri se jmenuje nepálsko-indický veselý lidový tancec, který nám zatančily v tradičním oděvu sárí.


bolly.jpg

 

Skupinové Tabla Solo FBI je soukromě přezdíváné „lentilky“, díky své barevnosti. Skupina Hannah vnesla do sálu opět spoustu energie a nadšení z řad svých fanoušků.

 

 

dsc_2352.jpg

 

Tentokrát se tanečnice ze skupiny AX převlékly za čarodejnice.


cerit.jpg

 

 

Skupina Aventyr zatančila odlehčenou taneční kreaci Mambo Fosse.

 

 

pat.jpg


 

 

Dramatičnost a skoro až nebezpěné kreace předvedla v choreografie s názvem Hamlet a 3 šavle tanečnice Hannah. … „to be or not to be“,“dance or not to dance“...

 

 

dsc_2525.jpg


 

 

Tribal fusion je spíše ponurým tancem, přesto však dokáže vyvolat vlnu zájemu, což dokázaly tanečnice skupiny Habiba.

 

 

terridemon.jpg


 

 

Večer gradoval a dokonale synchonizovanou ohňovou show skupiny Chůdadlo se nadšení jen stupňovalo.

 

 

dsc_2615.jpg


 

 

Na duši všechny pohladil třpytivý závěr skupiny Hannah. Bollywoodský barevný tanec všem vykouzlil úsměv na tváři a byl opravdu vrcholem celého večera.

 

 

dsc_2882.jpg